Turniej Tańca

Jeszcze tylko kilkadziesiąt godzin pozostało do zakończenia 2013 roku. Zbliża się czas podsumowań, więc nasza redakcja postanowiła dać możliwość Czytelnikom wyboru sportowca lub drużyny roku. W plebiscycie nie dzielimy sportowców na kategorie wiekowe, staraliśmy się wybrać tych, którzy miniony rok mogą zaliczyć do szczególnie udanych i godnie reprezentowali nasz powiat na arenach sportowych.

Mateusz Kotłów

1. Mateusz Kotłów (Lekkoatletyka, LUKS Bałtyk) – uczeń Gimnazjum Publicznego „Pomerania” w Dziwnowie, od zeszłego roku jest członkiem lekkoatletycznej kadry wojewódzkiej. Od tego roku kalendarzowego występuje w kategorii juniora młodszego i reprezentuje klub LKS „Pomorze” Stargard Szczeciński, wcześniej był członkiem LUKS „Bałtyk” Dziwnów.

DSC00136

2. Natalia Jaworska (Zapasy, UKS GIMSPORT Międzyzdroje) – zawodniczka międzyzdrojskiego klubu zapaśniczego w minionym roku odniosła szereg sukcesów na ogólnokrajowej arenie w zapasach.

Mlodziez nagrodzona (3)

3. Jakub Struski (Karate Kyokushin Wolin) – w 2013 roku zajął I miejsce i tytuł Mistrza Polski w kumite juniorów 12 lat w kategorii do 45 kg.

4. Aleksandra Kotlewska (sekcji zapaśnicza Wiking Wolin) – mistrzyni Polski Juniorów Młodszych, zdobywczyni Pucharu Polski Kadetek, reprezentantka Polski w zapasach.

Vineta - Leśnik / Rossa

5. Adam Nagórski (Piłka Nożna, Vineta Wolin) – bez wątpienia najskuteczniejszy zawodnik drużny z Wolina i jeden z najskuteczniejszych w IV lidze województwa zachodniopomorskiego.

Baszta Golczewo

6. Karol Wypych (Kolarstwo, Baszta Golczewo) – zawodnik LKS Baszta Golczewo, który w minionym roku jak i ubiegłych latach wielokrotnie promował swój klub na arenie ogólnopolskiej.

Rafał Kolasiński

7. Rafał Kolasiński (Kolarstwo, Baszta Golczewo) – w kategorii do 18 lat Mistrz Polski Górskich Szosowych Mistrzostwa Polski Amatorów, w kategorii Open podczas tych samych zawodów, reprezentant LKS „Baszta” Golczewo zajął 4 miejsce.

Iskra Golczewo

8. Drużyna Iskry Golczewo (Piłka nożna) – to jeden z zespołów, który postanowiliśmy nominować. Piłkarze Iskry wyśrubowali niesamowity rekord, nie przegrywając ani jednego spotkania od 31 sierpnia 2013 roku w lidze jak i Pucharze Polski ZZPN.

Piłkarze Gryfa nagrodzeni

9. Sebastian Nagel (Piłka Nożna, Gryf Kamień Pomorski) – król strzelców turnieju Piłkarska Kadra Czeka, podczas którego drużyna juniorów młodszych kamieńskiego Gryfa zajęła 4. miejsce. Sebastian zdobył w trakcie turnieju 12 bramek. Do wychowanka kamieńskiego Gryfa zgłaszali się działacze Lecha Poznań, Legii Warszawa czy niemieckiej Hansy Rostock.

10. Drużyna Gryfa Kamień Pomorski (Piłka Nożna) – młodzi piłkarze Gryfa z rocznika 2000/2001 w lipcu zdobyli mistrzostwo Polski w ramach ogólnopolskiego turnieju „Piłkarska Kadra Czeka”. W eli­mi­na­cjach star­to­wa­ło pra­wie 1000 dru­żyn.

MP-4201

11. Damian Jaskólski (żeglarstwo) – pochodzący z Kamienia Pomorskiego zawodnik SEJK Pogoń Szczecin w zespole wraz z Adamem Sikorą wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski w klasie 420 seniorów i juniorów. Młodzi zawodnicy rywalizowali także w klasie olimpijskiej 470 zajmując w klasyfikacji generalnej 5 miejsce a w kategorii młodzieżowiec (do 21 lat) zajęli 2 lokatę.

Głosowanie potrwa do soboty 4 stycznia 2014 roku.

Wybierz najlepszego sportowca / drużynę w 2013 roku

• Aleksandra Kotlewska (22%, 1 127 Głosów)
  • Mateusz Kotłów (20%, 981 Głosów)
  • Rafał Kolasiński (13%, 642 Głosów)
  • Drużyna Iskry Golczewo (12%, 593 Głosów)
  • Damian Jaskólski (8%, 389 Głosów)
  • Drużyna Gryfa Kamień Pomorski z rocznika 2000/2001 (6%, 313 Głosów)

———————————————————————-

W związku z niebywałą popularnością jaką cieszy się nasz plebiscyt, w którym od soboty możecie Państwo głosować na najlepszego sportowca w powiecie, dzięki wsparciu sponsorów, nasza redakcja zdecydowała, iż zwycięzca zostanie nagrodzony statuetką oraz 500 złotowym bonem do realizacji w sklepie ERTEL AVANS w Kamieniu Pomorskim.