Wybory

Niecały miesiąc pozostał do mających się odbyć 25 maja wyborów do Parlamentu Europejskiego. Niebawem słupy, drzewa, płoty i skrzynki pocztowe zapełnią się wizerunkami uśmiechniętych kandydatów. My postanowiliśmy przybliżyć naszym Czytelnikom trzy sylwetki kandydatów, którzy mieszkają, bądź w ostatnich latach były w jakiś sposób związane z Kamieniem Pomorskim.

Wyborczą „jedynką” listy nr 7 czyli Komitetu Wyborczego Nowej Prawicy – Janusza Korwin-Mikke został Stefan Oleszczuk. Mieszkaniec Kamienia Pomorskiego, pierwszy burmistrz gminy w latach 1990-1994, po reaktywowaniu samorządu terytorialnego w 1989 roku oraz pierwszy starosta kamieński w latach 1998-2001. Jak czytamy na stronie Państwowej Komisji Wyborczej jest dietetykiem zamieszkałym w Rzewnowie i nie należy do partii politycznej.

„Najsłynniejszy burmistrz w Polsce, w cztery lata udało mu się spłacić dług gminy i jeszcze zostawić nadwyżkę w budżecie. Człowiek, który pokazał jak wyglądałaby Polska pod rządami Nowej Prawicy”tak zaprezentowano Stefana Oleszczuka, podczas konwencji wyborczej Nowej Prawicy. Filmy z kandydatem bez trudu można odnaleźć na serwisie Youtube.

Kolejnym politykiem związanym z Kamieniem Pomorskim, który kandyduje do Parlamentu Europejskiego jest Marek Zagórski. Polityk otwiera listę nr 6 Komitetu Wyborczego Polska Razem Jarosława Gowina. Urodził się  6 sierpnia 1967 w Kamieniu Pomorskim.

W 1993 ukończył studia na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego. W 1997 ukończył kurs nowoczesnego zarządzania finansowego we Francuskim Instytucie Zarządzania, w 2001 studium podyplomowe w zakresie bankowości i finansów w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

zagorski

W maju 2006 roku objął urząd sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Po roku złożył dymisję i znalazł się w grupie osób reaktywujących SKL z inicjatywy Artura Balazsa. W 2009  został jego prezesem. W wyborach prezydenckich w 2010 był członkiem komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego, a także członkiem zespołu współtworzącego jego program polityczny. W wyborach parlamentarnych w 2011 został kandydatem Prawa i Sprawiedliwości do Senatu w okręgu białostockim. Nie uzyskał mandatu.

1 marca 2014 kierowane przez niego Stronnictwo Konserwatywno-Ludowe  rozwiązało się, wchodząc w skład Polski Razem Jarosława Gowina. Marek Zagórski jest członkiem zarządu partii. Ponadto objął funkcję szefa sztabu Polski Razem przed wyborami do Parlamentu Europejskiego w 2014. Jest żonaty, ma dwoje dzieci.

Artur Łącki fot. kamienskie.info

Dziewiąte miejsce na liście nr 8 Komitetu Wyborczego Wyborców Platformy Obywatelskiej zajmuje Artur Łącki. Przedsiębiorca prowadzący hotel i ośrodki wczasowe, w tym m.in. OW Gryf w Międzywodziu. Bliski współpracownik posła Konstantego Oświęcimskiego, szef Platformy w powiecie gryfickim. W 2010 roku Artur Łącki zdobywając 6422 głosy z drugiego miejsca na liście Platformy dostał się do sejmiku województwa. Artur Łącki był jedną z osób, która osobiście angażowała się w wybór starosty Beaty Kiryluk.

kamienskie.info