DSCN0380

Od rana w kwartale ulic Żwirki i Wigury – Żeromskiego – Obrońców Warszawy – Okrzei w Kamieniu Pomorskim wylewano fundamenty pod pierwsze budynki wznoszone przez Kamieńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego w ramach projektu pn.: „Rewitalizacja zespołu kamienic z XIX w. i odtworzenie historycznej zabudowy Kamienia Pomorskiego poprzez utworzenie kwartału handlowo-usługowego w kwartale ulic Żwirki i Wigury – Żeromskiego – Obrońców Warszawy – Okrzei”.

To dla nas bardzo ważny dzień. Jestem szczęśliwa, że po miesiącach żmudnych przygotowań ze strony TBS i wybranego przez nas w przetargu wykonawcy, przystąpiliśmy do etapu ,,prawdziwej’’ budowy. W kompleksie kamienic, który w 2015 roku stanie się nowym centrum miasta, zaprojektowaliśmy piękne, nowoczesne mieszkania, restaurację, lokale usługowe, siedzibę Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej oraz parking dla samochodów osobowych. Ten kompleks ma ogromne szanse zostać architektoniczną perełką nie tylko Kamienia ale i całego Pomorza – mówi Renata Bielaszewska Mamzer.

DSCN0383

Całość będzie miała ok. 3.000 m kw. W skład kompleksu wchodzi 9 lokali usługowych (każdy jest przedmiotem rezerwacji), nowoczesne Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej oraz 34 mieszkania na dwóch kondygnacjach. Nowym zabudowaniom będzie towarzyszyło 58 miejsc postojowych na parkingu naziemnym.

Całkowity koszt realizacji tego przedsięwzięcia wynosi 9 838 165,14  zł (netto). Inwestycja jest finansowana ze środków Inicjatywy JESSICA* w kwocie 4 870,875,56zł, z kredytu obrotowego udzielonego przez BOŚ S.A. w wysokości 2.437.422,88 PLN (na finansowanie należności z tytułu podatku VAT) oraz ze środków własnych KTBS Sp. z o.o.

Wykonawca – Zakład Usług Remontowo-Budowlanych Stanisław Jankowski z Kamienia Pomorskiego prace zakończy wiosną 2015 roku.

Jolanta Borkowska
Kamieńskie TBS