IMGP7737

Tradycyjnie po raz szesnasty w dniu 17 sierpnia 2014 r. w Międzyzdrojach odbył się Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny upamiętniający tragiczny wypadek samochodowy, w którym zginął Władysław Komar i Tadeusz Ślusarski. O godzinie 12.00 w kościele pw. Św. Piotra Apostoła w Międzyzdrojach odprawiono Mszę świętą za zmarłych sportowców.

O godzinie 17.00 przy Alei Gwiazd rozpoczął się Miting Lekkoatletyczny którego, jak co roku organizatorem jest Klub Biegacza „Sporting”. Na skwerze rekreacyjnym rozegrane zostały dwie konkurencje: Międzynarodowy Konkurs Skoku o Tyczce im. Tadeusza Ślusarskiego i Konkurs Pchnięcia Kulą Gwiazd i Przyjaciół im. Władysława Komara.

W konkursie pchnięcia kulą wygrał Jakub Ślusarski (syn Tadeusza Ślusarskiego) z wynikiem 12,24 m. Drugie miejsce zajął Marian Woronin – 9,27 m. Trzeci był przewodniczący Rady Miejskiej w Międzyzdrojach Jan Magda z wynikiem – 9,18 m. W konkursie udział wzięło 8 zawodników.

W konkursie skoku o tyczce wśród 9 tyczkarzy najlepszy był Piotr Lisek, który skoczył uzyskując wynik 5,65 m. Drugi był Robert Sobera z wynikiem – 5,60 m, a trzecie miejsce skacząc 5,55 m zajął Paweł Wojciechowski (srebrny medalista Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce – Zurych 2014).

Sportowy memoriał cieszył się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców i gości odwiedzających nasze nadmorskie Międzyzdroje. Kolejna edycja Międzynarodowego Mitingu Lekkoatletycznego im. Władysława Komara i Tadeusza Ślusarskiego odbędzie się 17 sierpnia 2015r. ZAPRASZAMY!

Tomasz Rychłowski
Referat Promocji i Współpracy z Zagranicą