W dniu 19 listopada w sali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji Wyspiarz pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza odbył się XVI Mikołajkowy Turniej Karate Dzieci i Młodzieży. Organizatorem turnieju był Świnoujski Klub Karate Kyokushin, a współorganizatorem OSiR Wyspiarz. Patronat medialny nad turniejem objęła Telewizja Świnoujście.

W zawodach udział wzięło 142 zawodników z 11 ośrodków karate Kalisza Pomorskiego, Złocieńca, Łobza, Ujścia, Chodzieży, Choszczna, Wolina, Międzyzdrojów, Przybiernowa, Szczecina i Świnoujścia. W przeważającej większości startowały dzieci, ale nie zabrakło również zawodników starszych. Zawodnicy prezentowali różne style walki.

Serdecznie podziękowania należą się fundatorom nagród do których należą: Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA., Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, OSiR Wyspiarz, portal moja-oferta.eu, Spółdzielnia Mieszkaniowa Słowianin, radna Elżbieta Jabłońska. Dziękujemy także całej obsłudze zawodów, sędziom i wolontariuszom. Podziękowania należą się także Sensei Dariuszowi Bielskiemu, który jest pomysłodawcą i w większości realizatorem wszystkich przedsięwzięć, nie tylko tego turnieju.

Zawodnicy Wolińskiego Klubu Karate Kyokushin-Kan zajęli następujące miejsca medalowe w poszczególnych konkurencjach:

– Adrian Żywczak – III miejsce w grapplingu chłopców 8-9 lat w kategorii powyżej 32 kg;
– Wioleta Charów – IV miejsce w kata dziewcząt 8-9 lat i IV miejsce w kumite dziewcząt 9-10 lat OPEN.

tekst i fotografia Andrzej Sawicki