Ryanair fot. Mariusz Basiak

Linia lotnicza Ryanair ogłosiła w czwartek siatkę połączeń z lotniska w Goleniowie na przyszłe lato. Oprócz dotychczasowych lotów do Dublina, Londynu i Liverpoolu dojdą dodatkowe do Oslo. Oznacza to, że do stolic Norwegii i Wielkiej Brytanii będziemy mogli dolecieć każdego dnia.

– Od dłuższego czasu obserwujemy rosnące zapotrzebowanie na połączenia lotnicze do Norwegii, w szczególności do aglomeracji wokół Oslo – podkreślił Maciej Dziadosz, prezes Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów im. NSZZ Solidarność. – Nowe połączenie linii Ryanair doskonale się wpisuje w ten trend. jesteśmy pewni, że skorzystają nie tylko mieszkańcy naszego regionu, pracujący w Norwegii, ale również zachodniopomorska branża turystyczna, goszcząc turystów norweskich.

Lato w powietrzu zaczyna się równolegle z przejściem na czas letni, a kończy wraz ze zmianą czasu na zimowy.

– Lot inauguracyjny do Oslo Rygge odbędzie się 30 marca 2015 roku – zapowiedziała Klaudia Kałążna z Ryanair, manager ds. sprzedaży i marketingu na region Europy Środkowej i Wschodniej. – Nasze samoloty będą tam kursować dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki. Latem przyszłego roku wzrośnie ponadto częstotliwość lotów do Londynu – będą codziennie.

Dodajmy, że letnie połączenie Ryanair do Dublina obejmuje loty w poniedziałki i piątki (od 30 marca), a do Liverpoolu – w czwartki i niedziele (początek 29 marca, podobnie jak do Londynu).

kamienskie.info / źródło: Kurier Szczeciński