DSC_0054

Zabawa przy ognisku, konkursy dla dzieci, stoiska z wyrobami rękodzieła i wypiekami, muzyka dawna i wiele innych atrakcji zaplanowano na I Dzień Św. Ottona na średniowiecznym grodzisku w Lubinie. Impreza odbędzie się 19 czerwca 2016 roku ( niedziela).

Część rodzinnego jarmarku poprzedzi msza święta i wykład prof. Mariana Rębkowskiego w kościele parafialnym p.w. M.B. Jasnogórskiej w Lubinie o tym, co podczas badań wykopaliskowych odkryto na jedynym takim miejscu w naszym regionie. Dni Św. Ottona to inicjatywa Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Volvard, które organizuje wydarzenie ze współpracy ze Stowarzyszeniem Historia Grodzisko Lubin, parafią p.w. M.B Jasnogórskiej  i gminą Międzyzdroje.

Aby uatrakcyjnić nasze wydarzenie serdecznie zapraszamy stowarzyszenia, szkoły, grupy rekonstrukcyjne, osoby prywatne, wszystkich chętnych do współpracy i uczestnictwa w naszym wydarzeniu.

Wszystkich, którzy zechcą swoim udziałem wzbogacić program naszego wydarzenia prosimy o zgłaszanie się do Referatu Promocji i Współpracy z Zagranicą w godzinach pracy Urzędu. Kontakt telefoniczny: 91 32 80 441, mail: um_joannnascigala@miedzyzdroje.pl Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 15 kwietnia 2016 roku.

Joanna Ścigała
UM w Międzyzdrojach