fot. Czytelnik

Nasi Czytelnicy nie próżnują. Po artykule dotyczącym fatalnego stanu chodnika w Jarszewie na naszą redakcyjną skrzynkę otrzymaliśmy zdjęcia przedstawiające drogę i chodniki przy Osiedlu Chopina.  W 2009 roku „Inwestycja była przyjęta z wielką pompą, szkoda, że dziś nikt nie przykłada tak dużej wagi o to by zadbać o kostkę” – informuje  jeden z Mieszkańców.

Bez większego trudu udało nam się znaleźć bezpłatny informator samorządowy „Nowe wieści z Ratusza”, w którym już na pierwszej stronie do mieszkańców „krzyczy” tytuł – „Burmistrz obiecał i słowa dotrzymał. Wypiękniało kolejne osiedle”.

Wieści z Ratusza

Wieści z Ratusza fot. Internet

Jak czytamy w informatorze, wykonano 5 kilometrów nowych dróg, oświetlenie uliczne na całym osiedlu, tysiące metrów kwadratowych chodników dla pieszych. Wartość inwestycji to ponad 7 mln złotych

Szkoda, że u nas nikt nie potrafi zadbać o to co zostało zrobione. Pobocza są zarośnięte, z kostki chodnikowej wyrasta trawa, a niektóre studzienki nie były czyszczone od nowościstwierdza jeden z mieszkańców chyba najlepszą wizytówką jest sposób „zakończenia” ulicy Chopina, którego do tej pory nikt nie naprawił.

fot. Czytelnik

Można odnieść wrażenie, że dla włodarzy Kamienia inwestycja jest ważna do czasu uroczystego przecięcia wstęgi na jej otwarciu i wspólnej fotografii by zamieścić na stronie internetowej.

kamienskie.info