DSC09973

Jak nas poinformował radny Witold Rudnicki Przewodniczący Rady Miejskiej w Wolinie to człowiek z dość oryginalnym poglądami. Podczas ostatniej wyjazdowej Sesji Rady Miejskiej stwierdził, że wyjazdy Polek do prac domowych w Niemczech wiążą się z dużym ryzykiem… zajścia w ciążę. W związku ze skandaliczną wypowiedzią Jana Frankowskiego, otrzymaliśmy oświadczenie radnego Witolda Rudnickiego, które publikujemy poniżej:

Na wyjazdowym posiedzeniu Rad w Lasce w punkcie „wolne wnioski” i zapytania, Sołtys Troszyna Pan Politajew wystąpił z wnioskiem aby w urzędzie utworzyć punkt kontaktowy dla poszukujących pracy i potencjalnych pracodawców. Pan Sołtys miał na myśli wykorzystanie kontaktów gmin polskich z niemieckimi, nie tylko na polu kultury, ale również w obszarze współpracy gospodarczej. Stwierdził, że jest duże zainteresowanie po stronie niemieckiej w zatrudnieniu Polek – jako cenionych pracowników, na przykład do prac domowych.

Burmistrz ocenił pomysł negatywnie, a Przewodniczący Rady ironicznie zapytał czy mężczyźni również mają szansę na zatrudnienie, następnie stwierdził, że wiąże się to z dużym ryzykiem zajścia naszych Pań w ciążę. Tak niska i skandaliczna ocena Polek przez Przewodniczącego Frankowskiego nie może zostać bez komentarza, zwłaszcza, że Pan Frankowski jako Przewodniczący Rady reprezentuje nie tylko mnie jako radnego, ale przede wszystkim wszystkich mieszkańców gminy Wolin. Ostatnio ogólnopolskie media obiegła informacja o specyficznym poczuciu humoru burmistrza Pyrzyc, czy Przewodniczącemu również chodzi o taką reklamę Wolina?

Swoją droga pomysł Pana Sołtysa oceniam bardzo pozytywnie, jest on odpowiedzią na gigantyczne bezrobocie w naszej gminie. Wielka szkoda, że burmistrz Jasiewicz nie dostrzega trosk mieszkańców borykających się z trudną sytuacja materialną, pozbawionych szans na zatrudnienie. Liczę, że Przewodniczący Rady poczuje się do przeproszenia znieważonych kobiet.

Radny Rady Miejskiej w Wolinie
Witold Rudnicki