fot kamienskie info (1)

– To projekt ważny społecznie, projekt o ogromnym zasięgu terytorialnym, który zapada w pamięć – mówił na potrzeby artykułu Małe wielkie inwestycje w Gminie Kamień Pomorski” przygotowywanego przez jedną z agencji reklamowych na początku czerwca b.r. Jarosław Rzepa (PSL) członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego. Wtórował mu burmistrz Bronisław Karpiński – (…) Radość dzieci korzystających z tych urządzeń jest najlepszym dowodem, że był to dobry pomysł.

fot kamienskie info (9)

W maju 2010r. odebrano 21 nowych placów zabaw w sołectwach gminy Kamień Pomorski. Wybudowano je w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Inwestycja kosztowała 370 tys. zł. Prawie 230 tysięcy złotych stanowiło wsparcie unijne. Pozostałe środki zapewniła gmina.

fot kamienskie info (7)

Dobrze, że pojawiła się taka szansa, bo przecież dzieci są dla nas bardzo ważne i przygotowanie właśnie dla nich bezpiecznych miejsc do zabawy jest sprawą pierwszorzędną. Wypada tylko się cieszyć, że 21 pięknych, nowoczesnych i kolorowych placów zabaw powstało w niewielkich miejscowościach gminy Kamień Pomorski, w powiecie kamieńskim. Zawsze takim inicjatywom kibicujemy i je w pełni popieramy. Pamiętajmy również, że są to obiekty, które należy stale monitorować, bo bezpieczeństwo dzieci to rzecz priorytetowa – podkreślał w artykule rozesłanym do mediów członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa.

fot kamienskie info (3)

– Głównym celem projektu było stworzenie dla najmłodszych mieszkańców naszych wsi bezpiecznych miejsc czynnego wypoczynku i dobrej zabawy. Radość dzieci korzystających z tych urządzeń jest najlepszym dowodem, że był to dobry pomysł – zaznaczał burmistrz Kamienia Pomorskiego Bronisław Karpiński.

Tak dzisiaj wygląda plac zabaw w Trzebieszewie… Czy w Państwa miejscowości równie kolorowo i bezpiecznie? Czekamy na Państwa zdjęcia!

kamienskie.info