DSC05988

Rozpędzona i wzmocniona nowymi transferami Vineta Wolin zatrzymana. W sobotnie popołudnie, podopiecznych trenera Pawła Ozgi zatrzymała drużyna Świtu Skolwin. Wyspiarze przegrali 1:3. Bramkę honorową zdobył Bartosz Ława.

DSC06005

Pierwsza połowa w Wolinie to wyrównane widowisko. Częściej w posiadaniu piłki byli piłkarze Vinety. Goście ograniczali się tylko do sporadycznych kontrataków (w tym jeden bardzo groźny).

DSC06030

Niestety nie mogliśmy znaleźć sposobu na dobrze zorganizowany w defensywie zespół Świtu. Kluczowym momentem była sytuacja z 43 minuty. Bartosz Ława dograł piłkę do Adama Nagórskiego, w polu karnym staranował go bramkarz, piłka dotarła do Kacpra Wittbrodta a ten nie trafił do pustej bramki. Moim zdaniem sędzia popełnił błąd, bo należał nam się rzut karny i czerwona kartka dla bramkarza ze Skolwina – mówi trener Paweł Ozga.

DSC06066

Obraz gry uległ zmianie w drugiej połowie. Tuż po otwarciu na prowadzenie wyszedł zespół Świtu. Dodatkowym ciosem dla piłkarzy z Wolina była druga żółta a w efekcie czerwona kartka dla Marka Niewiady. Dalej było już tylko gorzej. Vineta grając w dziesiątkę straciła dwie kolejne bramki. Honorowe trafienie na otarcie łez zdobył Bartosz Ława.

DSC06080

Szybko stracona bramka i czerwona kartka dla Niewiady rozbiły nas totalnie! Jedyne z czego mogę być zadowolony to, że wytrzymaliśmy mecz pod względem motorycznym oraz to, że w dziesiątkę walczyliśmy o honorowe trafienie do samego końca i potrafiliśmy atakować mimo przewagi liczebnej rywali. Po czterech spotkaniach bez porażki przyszedł „lodowaty” prysznic – stwierdza Ozga.

DSC06150

Po przegranym meczu Vineta z bilansem dwóch zwycięstw, dwóch porażek i dwóch remisów zajmuje jedenastą pozycję w ligowej tabeli. Za tydzień Wyspiarze zmierzą się z czternastą Cartusia Kartuzy. Trener Ozga zapowiada, że to wyjazd po komplet punktów dla Wolina.

DSC06086

Vineta: Bratkowski Mariusz, Łodyga Dawid, Król Ryszard, Jeż Dawid, Pogorzelczyk Kajetan, Adamczak Michał, Niewiada Marek, Kacperek Kamil, Ława Bartosz, Wittbrodt Kacper, Nagórski Adam