Karpiński / Jędrzejewski

Od kilku już lat na sesjach i komisjach kamieńscy radni wracają do tematu utworzenia żłobka w Kamieniu Pomorskim. Jak się okazuje odpowiedzi burmistrzów zmieniają się jak w kalejdoskopie. W czerwcu 2012 roku pomimo, iż nie było na to środków, w ocenie burmistrza żłobek był potrzebny. W trakcie komisji i sesji, która odbyła się w tym tygodniu okazało się, że jednostka jednak nie cieszyłaby się zadowalającym zainteresowaniem.

Na odbywającej się wtorek Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia, Lecznictwa Uzdrowiskowego, Sportu i Turystyki, Arkadiusz Kuryś po raz kolejny wrócił do tematu żłobka. Radny dopytywał, dlaczego zrezygnowano z jego utworzenia.

Została podjęta decyzja, że projekt nie będzie realizowany. Poziom dofinansowania biorąc pod uwagę potencjalne zainteresowanie jest niewystarczającystwierdził Bronisław KarpińskiJa jestem absolutnie za tym, żeby wszystkie narzędzia, które prowadzą do wsparcia rodziny.

Ja nie pytam o narzędzia, pytam o żłobekripostował radny Kuryś.

Zamiast konkretnych odpowiedzi burmistrz mówił o tym jaki jest poziom zainteresowania tego typu „narzędziami” w Szczecinie jednocześnie podkreślając, że jest otwarty, kiedy gmina będzie w stanie utrzymać tę instytucję i kiedy uda się uzyskać dofinansowanie na „maksymalnym poziomie”. Radny drążąc temat, dopytywał jakie działania podjął burmistrz, aby zweryfikować, czy żłobek jest potrzebny.

Podczas jednego z posiedzeń Komisji Oświaty trzy lata temu radni zdecydowali, iż na stronie internetowej Urzędu powinna pojawić się ankieta, w której to mieszkańcy mieliby się wypowiedzieć na temat potrzeby utworzenia żłobka. Czy to zostało zrobione? Bo może żłobek nie jest potrzebny, a może jest wręcz odwrotnie. Jest to działanie bezkosztowe, czy to zostało zrobione? – dopytywał radny.

Ja Panu odpowiem w przerwie komisji, tą sprawą zajmował się Pan zastępca i osobiście się w nią zaangażowałpoinformował Bronisław Karpiński. Natomiast kilkanaście minut później stwierdził: – Ankieta była przekazywana jednostkom oświatowym, była na nią odpowiedź. Nie była umieszczona na stronie internetowej.

Dopiero podczas piątkowej sesji radny dowiedział się w jaki sposób weryfikowano potrzebę utworzenia żłobka.

Prowadziliśmy szeroko zakrojoną akcję wśród rodziców i dyrektorów placówek przez nasze służby. Łącznie zebrana ilość chętnych to 10 osób. (…) Była to przeprowadzona praca operacyjnastwierdził zastępca burmistrza Andrzej Jędrzejewski.

Co ciekawe 14 czerwca 2012 roku burmistrz Bronisław Karpiński mówił zgoła coś innego! Wtedy to w trakcie sesji dowiedzieliśmy się, że prowadzenie żłobka byłoby powierzone podmiotowi zewnętrznemu. W kosztorysie zapisano 266tys. zł z tego ok. 80 tys. zł wyniósłby wkład własny. Pieniądze miałyby być przeznaczone na adaptację parteru budynku położonego przy ulicy Wąskiej w Kamieniu Pomorskim.

Posiadamy obecnie 37 deklaracji od rodziców, także sądzę, że żłobek będzie cieszył się obłożeniem twierdził 14 czerwca 2012 roku Bronisław Karpiński widać opierając się wówczas na pracy operacyjnej innych służb.

kamienskie.info

Czy uważasz, że w Kamieniu Pomorskim potrzebny jest żłobek?

  • Tak (72%, 518 Głosów)
  • Nie (19%, 137 Głosów)
  • Nie mam zdania (9%, 64 Głosów)

Głosowało: 719