Cmentarz

Nie wiadomo, czy to zaplanowane działanie złodziei czy głupi akt wandalizmu. – Kto normalny okrada skrytki znajdujące się w ławeczkach na cmentarzu? Może skusiły ich grabki albo stare znicze – dopytuje nasz Czytelnik, który postanowił całą sprawę zgłosić Zarządcy.

Nie jest to odosobniony przypadek. Kiedy dotarliśmy na miejsce, w jednej z kwater praktycznie wszystkie kłódki i zamknięcia były uszkodzone.

Poszedłem do PGK, żeby zgłosić im ten fakt i spytać czy na cmentarzu jest gdzieś monitoring, bo nie wiedziałem czy jest zgłoszenie tego na policje. Zdębiałem bo zamiast pomocy, pracownik zapytał mnie, czy mam pozwolenie na postawienie ławkimówi nasz Czytelnik Ktoś powinien podjąć jakieś działania, zaczyna się od drobnych kradzieży a skończy na dewastacjach pomników.

Cmentarz

Musiało dojść do jakiegoś nieporozumienia. Interweniujemy w każdej sprawie, którą zgłaszają nam mieszkańcy.przekonuje w rozmowie z redakcją Marek Padzik z Przedsiębiorstwa Gospodarki KomunalnejKarnie odpowiedzialność jest taka, iż nie ma mowy o niskiej szkodliwości czynu na cmentarzu. Nawet za kradzież jednego znicza odpowiada się przed Sądem. Osobiście zainterweniuje i poproszę Straż Miejską i policję o częstsze patrole na cmentarzu.

Ku naszemu zdziwieniu przedstawiciel PGK już po godzinach pracy, poinformował naszą redakcję, iż sprawa została zgłoszona na policję.

Rozmawiałem na ten temat z Komendantem Policji. Poprosiłem o zwrócenie większej uwagi na to, co się dzieje na cmentarzu. Na chwilę obecną nie mamy wystarczających środków, aby myśleć o instalacji monitoringu.poinformował Marek Padzik, kierownik z PGK z Wydziału obsługi cmentarzy i zieleni.

kamienskie.info