Monterzy mają pełne ręce roboty

Monterzy mają pełne ręce roboty

Policjanci starają się jako mogą, aby uchwycić sprawców kradzieży kabli telekomunikacyjnych do jakich dochodzi w okolicy ulicy Orzeszkowej w Kamieniu Pomorskim i mostu na wyspę Chrząszczewską.

Orange ponosi straty, ale nie daje za wygraną. Coraz staranniej zabezpiecza włazy, a kable smaruje specjalną farbą, która widoczna jest tylko w ultrafiolecie. Dlatego rabusie doznają szoku, gdy potraktowani specjalnym aparatem zaczynają nagle świecić.

Monterzy mają pełne ręce roboty

Monterzy mają pełne ręce roboty

Szajki są wyspecjalizowane, a ich metody coraz bardziej bezczelne podkreśla, rzecznik biura prasowego OrangeZdarzają się przypadki, iż do wyrywania włazów studzienek stosuje się nie tylko auta, a nawet traktory. W studzienkach kradną i niszczą wszystko co popadnie. Gdy natrafią na światłowody, których nie mogą sprzedać, to je tną dla samego niszczenia. W walce z szajkami stosujemy wciąż nowe metody, które są bardziej skuteczne. O szczegółach nie mogę mówić. Powiem tylko, że chodzi o dodatkowe zabezpieczenia wejść do studzienek, o znakowanie kabli specjalną substancją widoczną tylko w ultrafiolecie i monitorowanie całych sieci, dzięki czemu od razu wiemy o każdej próbie kradzieży.

kamienskie.info