Matka chrzestna sztandaru

Żołnierze z 8. Batalionu Saperów w Dziwnowie jak co roku postanowili odwiedzić w Domu Pomocy Społecznej w Śniatowie, Panią Antoninę Rowińską, matkę chrzestną sztandaru.

Pani Antonina jest matką chrzestną naszego sztandaru 8. Kołobrzeskiego Batalionu Saperów w Dziwnowie, który został ufundowany przez społeczeństwo ziemi, na której stacjonuje jednostka. Sztandar jest nadawany przez Prezydenta – powiedział w rozmowie z redakcją st. chorąży sztabowy Wojciech Kozłowski.

Każdy sztandar ma swoją matkę i ojca chrzestnego. Ojciec chrzestny kmdr. Alojzy Piotrowski niestety nie żyje.

Matka chrzestna sztandaru

Ponieważ jest to matka całej jednostki 8. Kołobrzeskiego Batalionu Saperów jesteśmy zgodnie z tradycją jak co roku. Pani Antonina pomimo 92-lat jest zdrowa i znajduje się pod bardzo dobrą opieką. Mamy to szczęście, że możemy u Pani Antoniny bywaćdodaje Wojciech Kozłowski z dziwnowskiego batalionu saperówEkipa zmienia się co roku, bo wiadomo, żołnierze odchodzą i przychodzą. Jesteśmy jako ciało społeczne korpusu oficerów, korpusu podoficerów oraz korpusu szeregowych. Zawsze wychodzimy z taką inicjatywą przy aprobacie naszego dowódcy.

Podarunki, które otrzymała od żołnierzy pani Antonina pochodziły ze składek zebranych pośród żołnierzy.

kamienskie.info