1

We wtorek 5 sierpnia jubileusz 90 urodzin obchodziła Pani Teresa Mietluk z Warnowa. Z tej okazji życzenia jubilatce złożył osobiście Burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz wraz z  przewodniczącym Rady Miejskiej – Janem Frankowskim, sekretarzem Gminy – Pawłem Banaszkiewiczem oraz Sołtysem Warnowa – Panią Elżbietą Aszkiełowicz.

Pani Teresa przyjęła gości w towarzystwie córki Grażyny z Warnowa, wnuczki Agaty  z prawnuczkiem i przyjaciół rodziny Pana Andrzeja z żoną z Łodzi. Burmistrz wraz z przewodniczącym Rady, sekretarzem Gminy oraz sołtysem Warnowa składając gratulacje dostojnej Jubilatce wręczył kwiaty i drobny upominek oraz życzył wielu  lat życia w zdrowiu, dobrym samopoczuciu i pogodzie ducha.  Przy kawie w miłej i wzruszającej atmosferze Pani Teresa wspominała swoje przybycie na ziemię wolińską.

3

Teresa Mietluk urodziła się 5 sierpnia 1924 r. w miejscowości Wincentów w województwie łódzkim, w powiecie bełchatowskim, gmina Rusiec. Brat Jubilatki Józef Włodarczyk, który w okresie II wojny światowej był w niewoli niemieckiej, po zakończeniu wojny przyjechał na ziemie zachodnie  i osiadł na ziemi wolińskiej w Warnowie. Pani Teresa w 1946 roku przyjechała do brata i także tutaj się osiedliła.  Tutaj poznała Józefa Mietluka, z którym w 1950 roku w kościele w Ładzinie wzięła ślub. Wspólnie prowadzili niewielkie gospodarstwo rolne.

Pani Teresa wspólnie ze zmarłym w 1987 roku mężem Józefem wychowali pięcioro dzieci: córkę Grażynę mieszkającą w Warnowie oraz czterech synów: Grzegorza i Jacka mieszkających  z jubilatką, Leszka mieszkającego także w Warnowie i Andrzeja mieszkającego w Dziwnówku. Dochowali się siedmioro wnucząt i dwoje prawnucząt.

UM w Wolinie